


Információk, érdekességek
A hiperaktivitás - 2.rész
2007. október 07.
A hiperaktivitást rendkívüli mozgékonyság, figyelmetlenség, beszédzavarok (az esetek 40-80%-ában), magatartási zavarok (agresszivitás az esetek 20-60%-nál) és szorongás vagy depresszió jellemzik. Az agy biokémiai károsodására vezethetõ vissza: nincs elegendõ dopamin (hormonszerû vegyület, ami 2 neuron között a kémiai ingerületátvitelt biztosítja) és túl sok a szerotonin (központi idegrendszeri mediátor, amely vérnyomásfokozó tulajdonságokkal rendelkezik).
Akár pszichológiai, akár veleszületett hiperaktivitásról van szó, ez a betegség nagyon is létezik, az iskoláskorú gyerekek 5%-át érinti, s közülük is 4 fiút szemben 1 lánnyal. Azonban a lányok körében is emelkedik a megbetegedések száma.
A hiperaktivitás - 1.rész
2007. október 06.
Négyéves és nem marad egy helyben. Alig alszik valamit. Miután felmerült a hiperaktivitás diagnózisa, ön teljesen elveszettnek érzi magát és nem tudja, hogyan tartsa kordában ezt a kisebbfajta vulkánt...
Ismerõs ez az érzés?
Cikkünk elsõ részében megismerkedhet a különbözõ korú gyerekek hiperaktivitásával, második részében pedig a lehetséges gyógymódokkal.
A dicséret pszichológiája 2. rész
2007. október 04.

A dicséret pszichológiája 1. rész
2007. október 03.

Szakkörök, sport, különóra - 2. rész
2007. szeptember 30.
Hogyan válasszunk a lehetõségek közül?
Nem szabad elfelejtenünk, nekünk felnõtteknek, szülõknek, hogy az iskolán kívüli tevékenységek a gyermek (tanulásra vagy pihenésre szánt) idejébõl további órákat vesznek el.
A zenetanulás például napi gyakorlást igényel, a heti kurzusokon kívül is, vagy szinte mindegyik sporttevékenység idõigényes, ha rendszeresen és komolyan ûzik, a gyakori edzések, meccsek, versenyek miatt. A gyermekkel tehát jó elõre közölni kell, hogy mire számíthat, mennyi idõt igényel egy adott tevékenység, még mielõtt elkötelezné magát egy számára érdekes idõtöltés mellett.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...278279280...292