

Információk, érdekességek
Egy ágyban a mobiloddal
2014. február 04.
Év végére a 18-59 éves internetezők több mint fele rendelkezett okostelefonnal, a táblagépek penetrációja pedig ugyanebben a csoportban egy év alatt több mint háromszorosára nőtt - derült ki a KutatóCentrum felméréséből. A most megjelent Smartphone Report adatai szerint az okostelefon-használók háromnegyede napi szinten internetezik készüléke segítségével, egynegyedük pedig több mint tíz általa letöltött alkalmazást használ aktívan.
Pár éven belül második nagy fordulópontját éli a telekommunikációs iparág: mindössze 5-6 éve, hogy a mobiltelefonosok aránya túllépte a vezetékes telefonnal rendelkező háztartásokét, 2013 pedig a mobilpiacon hozott fordulatot. A KutatóCentrum évente ismétlődő kutatása, a Smartphone Report adatai szerint a 18-59 éves internetezők körében 2013 év végére az okostelefonok penetrációja meghaladta a hagyományos készülékekét. Míg egy éve a vizsgált csoport tagjainak 42 százaléka rendelkezett okostelefonnal, mostanra már 56 százalékuk, szemben a hagyományos telefonok 46 százalékos penetrációjával.
Már a plasztikai sebészetben is hódít a 3D!
2014. február 03.
Minden nő arra vágyik, hogy szép legyen. Egyesek eltökéltebbek, mint mások és kés alá fekszenek. Nehéz azonban elképzelni, hogyan is fogunk festeni a műtét után, és milyen változás érhető el a beavatkozás segítségével. A mostanában népszerű 3D-s szimuláció erre nyújt megoldást, segítségével a monitoron szike nélkül is átalakíthatjuk magunkat!
Az amerikai tervezésű új 3D-s technológia lehetővé teszi, hogy megnézzük, a kért plasztikai beavatkozás milyen változásokat idézne elő a testünkön, mielőtt úgy döntünk, belevágunk a műtétbe. A 3D-s AxisThree szoftver különösen hasznos, ha orrplasztikáról, vagy esetleg mellnagyobbításról van szó, statikus konzultáció helyett, 3 dimenziós konzultációt tesz lehetővé. A technika forradalmasította a plasztikai sebészeti konzultációt, hiszen korábban komoly problémát jelentett, hogy a betegek nem tudtál elképzelni magukat a műtét után, így nem tudták jól belőni milyen méretek vagy formák lennének ideálisak számukra. A módszer segítségével most a páciens gyorsabban és határozottabban képes dönteni, magabiztosabban vág bele a procedúrába.
Ha jönnek a mínuszok
2014. február 02.
Ki szeret átfagyott kézzel vagy lábbal ácsorogni az úton, vagy ki szereti, ha az arcába fúj a jeges szél?
A nem megfelelő ruházat elsősorban megfázáshoz vezethet, amelynek akár súlyosabb szövődményei is lehetnek.
- Öltözzünk rétegesen annak érdekében, hogy ha meleg van, le tudjunk venni néhány ruhadarabot.
- Ha tudjuk, hogy hosszú ideig fogunk a szabadban tartózkodni, vegyünk vastag zoknit, kesztyűt, viseljünk sapkát és tegyünk a nyakunkba meleg sálat. Az sem árt, ha viszünk magunkkal plusz pulóvert.
- A hideg miatt bőrünk kiszáradhat, ezért a bőrpanaszok elkerülése érdekében arcunkat és kezünket télen ápoljuk intenzívebben.
- Ha érezzük, hogy fázunk, mozgassuk meg a fázós részeket, ezzel is serkentve a vérkeringést.
- Ha túrázni, síelni indulunk, mindig alkalmazkodjunk a kinti hőmérséklethez és öltözzünk a tevékenységnek megfelelően.
Az ÓM mantra a nadi-jógában
2014. február 01.
A mantrák az univerzális tudat olyan gondolatmintái, melyek Isten teljhatalmának kvantitatív és kvalitatív tulajdonságait, képességeit, erényeit együtt tartalmazzák.
A nadi mantra hangzóinak csendes intonálása vagy a megadott hangszínben való éneklése (összekötve a be-és kilégzés ritmusával) újrateremti a szellem, a lélek és a test összhangját, valamint újrastrukturálja a fénytesteket a mentális és asztrális erőközpontokon keresztül.
A nadi mantrák olyan erőkulcsok, amelyek egybenyitják a külső és a belső világot, hatalmas energiát felszabadítva az univerzum harmóniáját beleolvasztják az egyén személyes energiamezőibe, s így a személyes energiamező a belső fejlődés és tudatosság szolgálatába állhat.
Szerelő és szakács a top szakmák között
2014. január 30.
Értékesítőként, szerelőként és pénzügyi tanácsadóként a legkönnyebb elhelyezkedni Magyarországon, de keresettek a szakácsok is - derül ki az egyik legnépszerűbb portál statisztikáiból. A portálon főleg kékgalléros, középfokú végzettséget igénylő munkákat keresnek és kínálnak. Ami a régiókat illeti: Budapesten a legkönnyebb állást keresni, Csongrádban a legnehezebb.
Egyre többen szeretnének apróhirdetési oldal segítségével munkához jutni, vagy éppen fordítva, a neten rátalálni a környéken élő, szakképzett munkaerőre. A egyik legolvasottabb ilyen portálon jelenleg közel tízezer álláshirdetést találunk, és több ezren vannak, akik szolgáltatásaikat ajánlják a munkáltatók figyelmébe. Jellemzően kétkezi, középfokú végzettséget igénylő szakmákat ajánlanak, és azokat is keresnek a netezők.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...244245246...473

