


Információk, érdekességek
A körömrágásról
2017. augusztus 30.
Ezen pszichés tünetképződést az iskoláskor problémái közé szokták sorolni, de ez ennél korábban, akár 4 éves korban is jelentkezhet.
A cumizáshoz és az ujjszopáshoz hasonlóan önnyugtató cselekedet, nehéz róla leszokni, nem ritka, hogy a felnőttkorra is áthúzódó rossz szokássá válik. Vajon miért folyamodik a gyerek éppen a köröm rágásához? Talán azért, mert a szájkörnyék különlegesen érzékeny erogén zóna. A szopás, a rágcsálás, az evés során már csecsemőkorban megtapasztalja a száj körüli manipulálás örömszerző, önkielégítő, sőt agresszivitást levezető élményét. Az ujjszopós gyerekek 5-6 éves korban ezt a kisbabás örömszerzést gyakran a szintén önnyugtató, de elfogadhatóbb körömrágásra cserélik fel.
Vajon miért történik?
Szorongást válthat ki:
- a félelemérzés (állattól, személytől, mesealaktól, haláltól, szeretetmegvonástól),
- bármilyen szokatlan, nagy izgalmat okozó esemény (betegség, baleset, film, mese, tévéműsor) látványa.
- Körömrágó lehet a korához képest túlfoglalkoztatott
- vagy túlfékezett (mozgásban, tevékenységben gátolt),
- a sokat bírált, és emiatt bűntudattal, önértékelési zavarral és az elhagyatottság érzésével küzdő gyerek.
- A körömrágás kifejezhet valamilyen belső küzdelmet, megfelelni vágyást,
- de a lelki feszültség mögött meghúzódhat féltékenység, rivalizálás a testvérekkel vagy az osztálytársakkal,
- és gyakran az elfojtott agresszivitás jele is lehet (saját magában téve kárt).
- A körömrágás jelezheti a környezettel való konfliktust is.
- Olyan gyereknél észlelhető, akit környezete nagyon szigorúan kezel,
- akit túlságos követelményekkel árasztanak el,
- és ennek a gyerek képtelen megfelelni, de nem is áll módjában ellenkezni.
- A környezetben valaki (szülő, oktató stb.) állandóan parancsolgat, vagy csak tiltja a normális gyermeki aktivitást,
- nem tűri azt, hogy a gyereknek negatív érzései vagy csúnya gondolatai legyenek,
- nem engedi az indulatok, az akarat kinyilvánítását.
- Nyugodtságot, fegyelmet, rendet, alkalmazkodást, felnőttes viselkedést követel valaki a gyerektől.
- Gyakran a gyerek környezetéből csak egyvalakinek szól a tünet, ilyenkor a gyerek csak az adott személy jelenlétében rágja a körmét (csak az iskolában, csak az apa hazajövetele után stb.).
Ahogy én látom - a kineziológus tollából
2017. augusztus 05.
Minden természetgyógyászati módszer önmagad mélyebb megismeréséről szól. A technikák eltérőek, de a cél ugyanaz. A mélyebb megismerés azt jelenti, hogy te magad jössz rá dolgokra, te mondod ki és te is ismered fel, hogyan tovább a fizikai létben. Hol, mit teszel rendbe, mihez állsz másképp. Ez egy csodálatos út, örülj, ha olyan terapeuta kezel, aki ebbe nem avatkozik bele.
- saját tapasztalatként, a te nézőpontodból, pontosan úgy, ahogyan átélted.
- generációs örökség, mert a test információs rendszerében az egész családfa lenyomata megtalàlható. Azoké az embereké is, akiket nem ismertél.
Betegíthet és gyógyíthat is az életmódunk
2017. augusztus 04.
Cukorbetegség, magas vérnyomás, koleszterinszint emelkedés, következményes stroke, vesekárosodás, szívelégtelenség, egyes daganatos megbetegedések, depresszió – betegségek, amelyeket az életmódunkkal befolyásolhatunk. Dr. Babai László, a Magyar Életmód Orvostani Társaság frissen megválasztott elnöke az egyre nyilvánvalóbb összefüggésekről beszélt.
Közel harminc éve kutatják az összefüggéseket
Az életmód orvoslás a bizonyítékokon alapuló orvostudomány egyik legfiatalabb ága. A legelső, az életmód gyógyító hatását vizsgáló klinikai tanulmányok az 1980-as évek végén indultak, kiértékelésük az 1990-es évek közepén történt meg. A kezdeti pozitív eredmények újabb és újabb tanulmányok indítását segítették elő. Az eredmények a 2000-es évek első évtizedére váltak olyan meggyőzővé, hogy minden kétséget kizáróan kijelenthetővé vált: az életmód tényezőknek - mint a dohányzás elhagyása, a mozgás, táplálkozás, mentális egészség - gyógyszerekkel összemérhető gyógyító hatása van számos, életmóddal összefüggő betegségben. Így gyógyító hatással bírnak magas vérnyomásban, cukorbetegségben, érelmeszesedésben, depresszióban, egyes rosszindulatú daganatoknál.
Mindennap érkezik megerősítés
- Jómagam a mozgás gyógyító hatásával 1998-ban kezdtem el foglalkozni PhD tanulmányaim és kutatásaim keretében. Kísérleteinkben a futás hatását vizsgáltuk akut szívinfarktus túlélésére. Az életmód orvoslás - lifestlye medicine - klinikai gyakorlatával 2011-ben találkoztam először. Azóta dolgozom azon, hogy az életmód orvoslást, mint orvostudományi ágat Magyarországon meghonosítsuk, a betegségek gyógyításának mindennapi eszköztárába beillesszük – mondja dr. Babai László, a Magyar Életmód Orvostani Társaság (ÉMOT) újonnan megválasztott elnöke. - Munkánkban nagy segítséget adnak a mindennapi gyakorlati eredmények, a páciensek pozitív visszajelzései, a gyógyulásuk megtapasztalása és mindemellett természetesen az orvostudományban az utóbbi időben lezajló változás.
A WHO európai uniós munkacsoportja 2015 év végén jelentette meg a Fizikai aktivitás 2016-2025 stratégiáját, amivel az egyik legmagasabb nemzetközi szakmai szinten is ismertté, elismertté váltak a tények:
10 %-os fizikai aktivitás növelés a teljes lakosság szintjén
A hatodik érzék lenyomatai az aurán
2017. július 17.
Az ember aurája nem csupán egy összefüggő egység - mint azt sokan elképzelik, hanem több rétegből álló nagyon érzékeny energiahálók összessége. Az aura rétegeit már igen régóta ismerik és mostanában egyre aktívabban kutatják is az orvosok, fizikusok, természettudósok.
Milyen rétegei vannak az aurának?
Fizikai test. Ez a legalsó, "legsűrűbb" test, amit mindenki ismer. Kézzelfogható fizikai testünk az aura "magvaként", első rétegeként is felfogható.
Éterikus test. Ez a réteg paplanként veszi körül a fizikai testet. Apró energiavonalakból épül fel, és elsősorban a fizikai test megbetegedései olvashatók ki az állapotából. Az éterikus test vastagsága maximum öt centiméter. A bioenergetikus természetgyógyász ebben a rétegben, "finomenergia-testben" kutat elváltozások után, ugyanis sok esetben előbb megjelenik az elváltozás, mint ahogy megjelenne a fizikai tünet. Lappangó, egyenlőre tünetmentes, kezdődő és régi betegség is feltárható így.
Félelem feloldása - fogadalom, ami megoldást hoz
2017. június 30.
A félelem az egyik legnagyobb mumus. Viszonylag hamar megismerkedünk vele, hiszen szinte folyamatosan félünk valamitől: a sötéttől, a hidegtől, a melegtől, a naptól, az egyedülléttől, a betegségektől, a szegénységtől. De hogyan is fordíthatnánk a félelmet a javunkra?
Az alábbi pár sorban egy ismeretlen szerző vezeti végig, ahogy ő megélte a félelem korlátait, majd azt, hogyan fordította a javára. Arra kérlek, hogy lassan haladj, amikor olvasod és ízlelgesd közben:
- Féltem egyedül lenni, amíg megtanultam, magam szeretni.
- Féltem hibázni, amíg megértettem, ha meg se próbálom, akkor az a legnagyobb hiba.
- Féltem az emberek véleményétől, amíg meg nem tanultam, hogy így vagy úgy, de mindig lesz véleményük.
- Féltem az elutasítástól, amíg meg nem tanultam igazán bízni magamban.
- Féltem a fájdalomtól, amíg meg nem tanultam, hogy van olyan fájdalom, ami a növekedésemhez kell.
- Féltem az igazságtól, amíg meg nem tapasztaltam, hogy a hazugságok mennyire aljasak.
- Féltem az élettől, amíg meg nem tapasztaltam, hogy milyen szép tud lenni.
- Féltem a haláltól, amíg azt hittem, hogy valaminek a vége, pedig a kezdete inkább.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...939495...236