


Információk, érdekességek
Minden hiba kijavítható!
2020. február 21.
Elő a korrektort, és kész. Fizikailag, virtuálisan és mentálisan. Nincs olyan hiba, ami ne lenne helyrehozható, csak tudni kell, hogy mihez nyúljunk, mi legyen a varázsszó, és ez a varázsszó hogy használható.
Amiket hibáknak nevezünk, azok csupán lehetőségek arra, hogy javítsunk. Ahogy a szólás mondja: más szemében a szálkát, a magunkéban a gerendát sem látjuk meg. Sokkal hatékonyabbak vagyunk, ha a sort magunkkal kezdjük. Az első lépés lehet az, hogy felismerjük és belátjuk, mindent mi magunk vonzunk az életünkbe. Van tehát bennünk valami, ami az adott helyzetet vagy személyt az életünkbe hozta. Nincs ebben semmi rossz. Ellenkezőleg. A hibának, hibásnak vélt helyzetek, tettek, viselkedések érzékelhetővé teszik, hogy valamit magunkban kell kijavítanunk, hogy az érzékelésünk megváltozzon.
Feltéve persze, hogy szeretnénk változtatni, hogy el vagyunk szánva a belső munkára, a teljes felelősségvállalásra.
Minden, amit hibának érzékelünk, azok a saját szűrőinken, emlékeinken, tudatalatti programjainkon át hozzánk érkező jelenségek. Ami az egyik embernek hibát jelenthet, az a másiknak ugyancsak fejlődési lehetőséget! Amint képesek vagyunk túllépni a hiábavaló önvádon, kritizáláson, könnyebben bevéshetjük a tudatalattiba, hogy ha legközelebb hasonló helyzet adódik az életünkben, másképp reagáljunk, változtassunk, változzunk.
A tudatalatti (belső gyermek) sokáig emlékszik, napi 24 órán át aktív és éber, akkor is, amikor alszunk. Ezért fontos, hogy dolgozzunk, változtassunk a tudatalatti programjainkon.
Van egy mindenki számára működő, egyszerű, bárhol és bármikor bevethető „korrektor”. Ez a létező legegyszerűbb mantra, amit a hawaii őslakosok évszázadok óta generációról generációra örökítenek, de akár Mooji is előszeretettel ajánlja; ez pedig a hála. Ha törekszünk arra, hogy pillanatról pillanatra ismételjük magunkban, ha alkalmunk adódik, akár hangosan: köszönöm, köszönöm, köszönöm, emelkedik a rezgésünk, a rezgés emelkedésének pedig következménye a belső béke. Ha sikerül helyreállítanunk a békénket, történhet bármi, dolgozhatunk rajta tovább magunkban, hogy fennmaradjon, a legegyszerűbb módon, folyamatos hálaadással.
Szex és szerelem a munkahelyen: A legcikibb helyzetek
2020. február 18.
Szerelembe csöppentél a munkahelyen? Ki tudhat róla és ki nem? Van pár fontos szabály, amit érdemes alkalmaznotok, hogy ne sértsétek meg a munkahely légkörét. Ezek elsősorban a távolságtartásra és területek kijelölésére vonatkoznak. A munkahely egy munkahely, és a legtöbben dolgozni járnak oda...
Nehéz és nem túl szép dolog, ha másodhegedűsként veszel részt egy kapcsolatban, vagy ha mellékpályán kikacsintgatsz házasságodból, mégis előfordul. Ha megtörtént, kezeld okosan, próbálj korrekt maradni. Mi a helyzet, ha szabad a szerelem?
Amikor függetlenként csöppentél a szerelembe
Természetesen az is gyakori, hogy függetlenként szerelembe csöppentél, ilyenkor van pár fontos szabály, amit érdemes alkalmaznotok, hogy ne sértsétek meg a munkahely légkörét. Ezek elsősorban a távolságtartásra és területek kijelölésére vonatkoznak. A munkahely egy munkahely, és a legtöbben dolgozni járnak ide, ezért érdemes itt nektek is a munkát végezni és nem a párkapcsolati életet élni. Nem biztos, hogy szerencsés akár csak munka után bennmaradni huncutkodni az irodában, hogy a portás megtalál-e, vagy az ebéd helyett bezárkózni a wc-be, bár kétségtelen, van, akit ez felizgat, de az ilyesmit illik mások miatt takarékra venni. Nem tudhatod, hogy valamely kollégád éppen nem válságba jutott házasságával küzd már hónapok óta, s kiakaszt ez a románc.
Azt sem illik, hogy klikkesedtek. Ha szereted őt, legyél vele együtt otthon, de ha team-munka van, vagy valamit el kell intézni és folyton együtt szeretnétek végezni feladataitokat, kilóg majd a lóláb...
Az sem túl ildomos, hogy ízes megjegyzéseket és huncut ötleteket mások előtt osztotok meg egymással. Nagyon érdekfeszítő lehet más előtt nyíltan flörtölni, de ha már mutogatni akarod magad, csináld az utcán, vagy boltban, ne a munkahelyeden.
Furcsa szakmák, amik a jövőben is menők lesznek
2020. február 12.
Íme 5 szakterület, amiről még biztosan nem hallottál! Néha el sem tudjuk képzelni, hogy egy-egy jól csengő szak neve mögött milyen lehetőségek rejlenek. Léteznek kevésbé ismert, viszont annál izgalmasabb szakmák, amelyekben a jövőre nézve is rengeteg potenciál mutatkozik.
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) képzéseinek kapcsán bemutatunk öt ilyen rendhagyó, innovatív területet, amelyekről minden bizonnyal eddig tudomásod sem volt.
Desztináció- és örökségmenedzser
A területen dolgozó szakember azért felelős, hogy egy adott földrajzi hely turisztikai attrakcióit minél népszerűbbé tegye a potenciális érdeklődők, és minél élménydúsabbá a látogatók számára. A menedzser egyik legfőbb feladata, hogy előre feltérképezze a látogatók jövőbeli élményeit, amihez elengedhetetlen a szakmai alapokra épülő kreatív gondolkodás. Az ilyen szakemberek jellemzően turizmus és vendéglátás szakról kerülnek ki.
Tárgyaló
A hivatásos tárgyaló feladata, hogy egy nemzetközi szervezet, vállalat vagy politikai párt érdekeit képviselje az intézmény falain kívül. A jellemzően nemzetközi tanulmányok szakon végzett szakembereknek a remek nyelvtudás és a kimagasló tárgyalástechnikai tudás mellett gazdasági, kulturális és jogi ismeretekkel is rendelkeznie kell, méghozzá professzionális szinten.
Mire tanít meg a szegénység?
2020. február 10.
Annyi szó esik spirituális körökben a bőségről, hogy már a könyökünkön is az jön ki. Mindenki bőségre törekszik, vonzza a pénzt, megrendeli az Univerzumtól, varázsolja, megteremti, beengedi a bőséget az életébe. Másoknak éppen ellenkezőleg, az ülepük is kivan a nagy válságban és szegénységben. Mit csinálunk rosszul? A szegénység létjogosultsága.
A szegénység az illúzió egyik legkíméletlenebb, de leghatásosabb tanítója – ráébreszt az igazán fontos dolgokra. Megérted, hogy már eleve bőségben élsz és ez soha nem is volt másképp, legfeljebb nem vetted észre. A szegénység megtanít a dolgok valódi értékére: tudni, mit jelent egy pohár víz, egy tál étel, egy órányi szabadság. Feltárja a valódi igényeidet, a valódi énedet. A szegénység megmutatja, valójában milyen kevés is az elég és milyen gazdag is vagy valójában.
A szegénység elveszi tőled, amiről azt gondoltad, te vagy és feltétlenül kell a boldogságodhoz. Megmutatja, mennyire egyszerű élni, leleplezi a boldog életről, a gazdagságról kialakított illúzióinkat.
A szegénység a hiány által tanítja meg a bőséget, ami a kezdetektől fogva a tiéd. A szegénység megmutatja, hogy mi NEM a bőség. A szegénység a bőség szolgálója.
Ki vagyok a társam mellett?
2020. február 08.
Az egyik tanfolyamon felmértük, hogy ki hogyan, milyen minőségben kapcsolódik a férfihez a párkapcsolatában. Nőként állunk-e a társ mellett, vagy esetleg megmentője, szülője szeretnénk lenni, illetve előfordul, hogy áldozatszerepet működtetünk? Az eredmény meglepő volt.
A csoportban résztvevő hölgyek közül senki nem a női minőséghez kapcsolódott a társa mellett. Sőt volt, aki kifejezetten elutasította azt. Legtöbben a megmentő minőséghez kapcsolódtak, aztán következett a szülő-gyermek kapcsolódás, az anyaszerep és az áldozatszerep.
Hogyan néz ki mindez a gyakorlatban?
Amikor társként kapcsolódunk egy férfihez, a bennünk tudatalatt jelenlévő minták szerint kezdünk el működni. Gyakran a szüleink kapcsolatát mintázzuk le. Ha az anya áldozatszerepben élt, akkor gyakran mi is olyan partnert választunk tudatalatt, akivel ezt megélhetjük. Így vagyunk tudatalatt hűségesek az édesanyánkhoz, illetve ezt a minőséget láttuk, ezt tanultuk meg. Bert Hellinger, a családállítás módszerének megalkotója beszél arról, hogy a gyermeki lélek hogyan veszi át a szülői mintákat, hitrendszereket.
Mit jelent a megmentő szerep a kapcsolatban?
Leggyakrabban azt, hogy mi akarjuk megoldani a másik problémáit, életét, megmentendő valakit látunk benne, aki nélkülünk elveszne. Rengeteg nő lép bele olyan kapcsolatba, ahol a társ előző házasságban mély lelki sérüléseket szerzett, vagy az édesanyjával való kapcsolat vált sérültté, ezért érzelmileg elérhetetlen. Ilyenkor bennünk, nőkben megjelenik az érzés, hogy majd mi megmentjük, majd mi ismét megtanítjuk szeretni. Valójában nem őt akarjuk megmenteni, hanem valaki mást, akit elveszítettünk. Lehet, hogy az elveszített ikrünket, vagy egy olyan családtagot, aki nagyon közel állt hozzánk. Mivel ez nem sikerült, így a megmentést folytatjuk, a társunkon vagy más helyzetekben. Sok segítő foglalkozású ember ezért választja a segítő hivatást.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...949596...470